Späť na novinky

Novinky v RPZV: Zníženie cien a zavedenie výhodného balíčka

2. Máj 2024RPZV

Všetky dostupné informácie o vozidle od RPZV získate za 19,90€

Balíček produktov poskytujúci všetky dostupné informácie o vozidle kúpite od 1. 5. 2024 za 19,90€

Zdroj: rpzv.sk

Dostatočné množstvo dát a poznatkov je kľúčom k uskutočneniu informovaného rozhodnutia o kúpe. Obzvlášť, keď ide o kúpu vozidla, ktorá predstavuje významný finančný záväzok a svojou výškou sa často radí hneď za investíciu do bývania. Oplatí sa kupovať vozidlo, ktorého históriu poznáte. S Registrom prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV) určite nestúpite vedľa. Od 1. mája 2024 vám prinášame zmeny v podobe zníženia cien výpisov a zavedenia zvýhodneného balíčka služieb.

História najazdených kilometrov za 7,90€

Ceny sa zmenia u ODO-Passov, ktoré preukazujú históriu najazdených kilometrov vozidla. V súčasnosti ODO-Pass obsahuje v priemere 12 záznamov z relevantných zdrojov, akými sú napr. poisťovne, autoopravovne, autobazáre, polícia SR, lízingové spoločnosti, stanice technických a emisných kontrol, pracoviská kontroly originality a podobne.

Vo väčšine prípadov za ODO-Pass zaplatíte 7,90€ vrátane DPH, no môžete sa stretnúť aj s prípadom, kedy vás bude stáť len 0,24€. Dôvod je jednoduchý – v prípade, že ODO-Pass obsahuje len 1 záznam alebo tzv. troj-záznam, teda viaceré záznamy s rovnakou hodnotou, účtujeme len manipulačný poplatok.

Ľudovo nazývané stáčanie kilometrov je aj v dnešnej dobe častou praktikou. Dokonca sa takýmto autám nevyhnete ani v autobazároch. Potvrdzujú to aj výsledky kontrolnej akcie SOI z druhej polovice minulého roka, ktorá preukázala priemernú hodnotu stáčania 47 000km.

Kompletné overenie bez km: AUTO-Pass už od 5,90€

Aktualizovali sme aj ceny AUTO-Passov, ktoré poskytujeme v troch verziách podľa rozsahu informácií, ktoré obsahujú. Tento výpis je vhodný pre všetkých, ktorí majú záujem zistiť komplexnejšie informácie o vozidle, tzn. koľko malo majiteľov, či nie je blokované na prepis, prípadne či auto nemá pozastavenú prevádzku a mnoho ďalšieho. Nové ceny AUTO-Passov a ich obsah sú zobrazené na obrázku nižšie.

Komplexné overenie prostredníctvom AUTO-Passu získate už od 5,90€
Cenník AUTO-Passov platný od 1. 5. 2024
Zdroj: rpzv.sk

Maximum dostupných informácii ponúka ODO+AUTO‑Pass za 19,90€

Žiadne tajomstvá s výhodným balíčkom. Odhaľte pravdu o ojazdenom vozidle a zistite, čo vám predávajúci mohol zatajiť.

Ešte dostupnejší prehľad o ojazdenom vozidle poskytuje výhodný balíček ODO-Pass+AUTO-Pass za 19,90€ vrátane DPH. Vďaka nemu získate maximum dostupných informácií a kompletný prehľad o histórii vozidla, vrátane vývoja najazdených kilometrov v čase, informácií o blokácii vozidla, záložnom práve, lízingu, pátraní, poškodení vozidla, pozastavení prevádzky a množstvo ďalších užitočných informácií.

Overte len to, čo naozaj potrebujete

V RPZV máte možnosť overiť si len to, čo naozaj potrebujete. Rôzna úroveň služby poskytuje rozdielne výstupy. Služby je možné nakombinovať podľa vlastných preferencií - či hľadáte len históriu najazdených kilometrov, alebo overenie technických parametrov a základné informácie, dôvody brániace prepisu alebo aj poškodenia, určite nájdete vhodnú variantu. A pre tých, ktorí hľadajú úplne všetky dostupné informácie o vybratej „jazdenke“ sme pripravili balík produktov v najvyššej verzii za zvýhodnenú cenu. Ak ste sa ešte nerozhodli, pomôcť vám môže prehľadná sumarizácie našich služieb:

 • ODO-Pass - overenie histórie najazdených kilometrov za 7,90€.
  Okrem stavu kilometrov v čase nájdete v ODO-Passe aj informáciu o subjekte, ktorý záznam vykonal a životnej situácii, pri ktorej bol odčítaný.
 • AUTO-Pass základný - základný prehľad o vozidle a jeho aktuálnom stave za 5,90€.
  Obsahuje technické údaje, krajinu pôvodu, počet majiteľov/držiteľov a ich právnu formu, pozastavenie prevádzky, výsledok KO, PZP, indikatívnu informáciu o poškodení a iné.
 • AUTO-Pass rozšírený - za 9,90€ sa dozviete, či je vozidlo možné prepísať na nového majiteľa.
  Obsahuje všetky informácie zo základnej verzie + dôvody brániace prepisu ako je blokácia vozidla, ďalej záložné právo, leasing a výbava.
 • AUTO-Pass úplný - všetky informácie o vozidle, okrem histórie kilometrov za 16,90€
  Obsahuje informácie z rozšírenej verzie + detailné informácie o poškodení s popisom, kalkulovanou výškou škody a fotodokumentáciou, ak je dostupná.
 • ODO+AUTO-Pass - náš najkomplexnejší produkt, ktorý obsahuje úplne všetky informácie o vozidle, ktoré sú v danom čase dostupné za 19,90€

Kompletný cenník produktov nájdete tu. Presvedčte sa, že naše výpisy nie sú len dlhé neúčelné texty s opakujúcimi sa fotografiami, ale sú nositeľom relevantného a užitočného obsahu, ktorý vám pomôže uskutočniť informované nákupné rozhodnutie. Preštudujte si detailnejšie informácie o produktoch a nahliadnite na vzor ODO-Passu a AUTO-Passu.

Prečo dôverovať RPZV?

Vďaka overeniu od RPZV sa môžete vyhnúť strate peňazí, ohrozeniu bezpečnosti či nepríjemným prekvapeniam. Zistite, či auto nemalo stočené kilometre, falšovanú identitu, zatajené poškodenia, nebolo predmetom záložného práva a mnoho ďalších možných komplikácií.

Prevencia je efektívnejšia ako riešenie problémov z nevedomosti. Zistením skutočného stavu vozidla pred kúpou sa vyhnete zbytočným výdavkom na opravy, pokuty a poplatky za právne služby, ktoré by vás čakali v prípade kúpy problematického vozidla. Pomoc pri rozhodovaní o overení vám poskytne náš článok ponúkajúci TOP 5 dôvodov, prečo auto pred kúpou overiť.

Všetky výpisy sú dostupné ihneď po objednaní pri návrate na stránku RPZV a tiež sú obratom zaslané na váš e-mail. RPZV - Váš kľúč k informovanému nákupu ojazdeného auta.

Článok v PDF verzii

Novinky v RPZV: Zníženie cien a zavedenie výhodného balíčka