Prečo overovať vozidlo pred kúpou v RPZV?

Overené dáta z celoštátneho registra

EČV nebolo nájdené, zadajte prosím VIN číslo.

Kúpa ojazdeného vozidla nie je každodenná záležitosť a oplatí sa kupovať vozidlo, ktorého históriu poznáte. Nie je to len o tom, či sa nám vozidlo páči, ale hlavne o tom, aby vozidlo zodpovedalo cene, ktorú zaplatíme.

Aby ste neprišli o peniaze

Ak sa 5 ročné vozidlo strednej triedy, ktoré má najazdených 300 tisíc km predáva za 5 tisíc EUR, to isté vozidlo so 170 tisíc najazdenými kilometrami stojí až 10 tisíc EUR. V prípade, že boli „stočené“ kilometre, môžete prísť až o 5 tisíc EUR.

Aby ste sa vyhli problémom

Viaceré neoverené vozidlá môžu byť exekučne blokované, alebo dokonca kradnuté. Práve týmto situáciám sa dá predísť overením vozidla pred jeho kúpou prostredníctvom AUTO-Passu.

Aby ste ho dokonale poznali

Na prvý pohľad sa vozidlo môže zdať ako „dokonalé“, ale čo ak bolo poškodené, prípadne havarované? Závažnejšie poškodenie vozidla má vplyv na jeho technický stav a môže ohroziť bezpečnosť vodiča i spolujazdcov.

Ako postupovať pri kúpe ojazdeného vozidla?

Pred kúpou si vyžiadajte od predávajúceho ODO‑Pass

ODO-Pass zobrazuje historické záznamy kilometrov. Graf kilometrov, ktorý plynule rastie poskytuje informáciu, že na vozidle od zaznamenávania kilometrov do Registra prevádzkových záznamov vozidiel nedošlo k manipulácii odometra.

Overte si platnosť ODO‑Passu

Jednoduchým zadaním dvoch parametrov priamo na stránke RPZV si overte platnosť ODO-Pasu a to, či ODO-Pass reálne existuje a od predávajúceho ste nedostali falzifikát.

Vygenerujte si AUTO‑Pass

AUTO-Pass Vám poskytuje množstvo dôležitých informácií o vozidle v aktuálnom čase. Napr. či nie je vozidlo exekučne blokované, kradnuté, či nie je v majetku leasingovej spoločnosti. AUTO-Pass obsahuje informácie o tom, kde bolo vozidlo po prvý raz registrované, koľko malo majiteľov a získate aj informáciu o nahlásených škodových udalostiach a dopravných nehodách.

Ako sa vyhnúť problémom pri budúcom predaji ojazdeného vozidla?

Overte si, či servis, ktorý navštevujete je prispievateľom do RPZV

Ak sa rozhodujete medzi dvomi podobnými vozidlami s rovnakým počtom najazdených kilometrov, pričom pri jednom vozidle ODO-Pass obsahuje podrobné záznamy kilometrov, bol aktualizovaný niekoľkokrát ročne a pri druhom vozidle chýbajú v ODO-Passe záznamy za rok alebo dva, pre ktoré vozidlo sa rozhodnete?

Overte si priamo na stránke RPZV, či servis, ktorý navštevujete spĺňa podmienky zákona a je Prispievateľom do RPZV. Vyhnete sa problémom pri budúcom predaji vášho vozidla.