Prispievatelia do RPZV

Overte si či Váš servis, alebo autobazár poskytuje údaje do RPZV

Prebieha načítavanie...

Často kladené otázky

Prezrite si najčastejšie otázky o RPZV, ODO‑Passe a AUTO‑Passe a získajte hľadané odpovede.

ODO-Pass je výpis z Registra prevádzkových záznamov vozidiel a zobrazuje stav kilometrov pri rôznych životných situáciách vozidla. Na základe údajov v ODO-Passe získate prehľad, či priebeh kilometrov je reálny a či s odometrom nebolo manipulované. ODO Pass chráni spotrebiteľov pred nekalými praktikami podvodníkov. Určený je najmä na overenie priebehu najazdených kilometrov pred kúpou vozidla. Vlastníkovi vozidla umožňuje deklarovať priebeh najazdených kilometrov pred predajom vozidla.

ODO Pass vyhotovujú pracoviská kontroly originality a Poskytovatelia výpisov z RPZV, a to priamo majiteľovi/prevádzkovateľovi vozidla, ktorý ho môže buď zverejniť, alebo poskytnúť záujemcom o kúpu vozidla. ODO Pass je vygenerovaný až po zápise aktuálneho stavu najazdených kilometrov do RPZV. Zoznam Poskytovateľov výpisov z RPZV nájdete tu. Počas obdobia šírenia nákazy vírusu COVID-19 je možné získať ODO-Pass aj na webe www.rpzv.sk.

Pomocou evidenčného čísla vozidla alebo VIN čísla si na stránke www.rpzv.sk overíte, či bol k vozidlu vydaný ODO‑Pass. Ak k vozidlu ODO-Pass existuje, vyžiadajte si od majiteľa/prevádzkovateľa vozidla údaje potrebné pre jeho overenie a zobrazenie online. Budete potrebovať poznať číslo ODO‑Passu a dátum jeho vygenerovania. Ak ODO‑Pass nebol vygenerovaný alebo je neplatný, vyžiadajte si ho od predávajúceho ešte pred kúpou vozidla.